استاندارد سپتيك پلي اتيلن

استاندارد سپتيك پلي اتيلن
استاندارد سپتيك پلي اتيلن
استاندارد سپتيك پلي اتيلن
استاندارد سپتيك پلي اتيلن

استاندارد سپتيك پلي اتيلن

پلی اتیلن (PE) پلیمری از خانواده پلاستیک ها با قابلیت ذوبشدن و قالب گیری است. این پلیمر از پلیمریزاسیون اتیلن که گازی بی رنگ و متشکل ازدو اتم کربن و چهار اتم هیدروژن می باشد، به دست می آید. مهم ترین مشخصه های پلی اتیلنکه در تولید محصولات پلیمری تاثیر گذار است، جرم مولکولی و دانسیته می باشد. جرم مولکولی پلی اتیلن وابستگی مستقیم به تعداد مونومر اتیلن موجود در ساختمان آن می باشد.از این نظر پلی اتیلن به چندین دسته تقسیم می شود.پلی اتیلن سنگین درارای تعداد مونومر بیشتر در ساختمان خود می باشد و پلی اتیلن سبک تعداد مونومر کمتری را در ساختمان مولکولی خود دارد. پلی اتیلن سنگین مقاومت بسیار بالایی در مقابل مواد شیمیایی و خورندگی داشته وبطور وسیعی در صنایع آب و فاضلاب و تولید محصولات مرتبط مورد استفاده قرار میگیرد. 
اضافه کردن دوده در فرآیند تولید محصولات
 پلی اتیلن باعث محافظت در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید در طول فرآیند بهره برداری می گردد. این عامل مانع از تخریب محصولات پلی اتیلنی در اثر تابش نورخورشید می گردد. 
پلی اتیلن مورد استفاده در تولید سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره تصفیه فاضلاب بی هوازی از نوع سنگین (HDPE 80 (EX3 می باشد

طبق استاندارد DIN 8074 این محصول قابلیت تحمل 4 نیوتن بر میلیمتر مربع فشار در دمای 80 درجه به مدت 170 دقیقه راداراست.

این پلیمر حداقل زمان عمر 50 سال تحت فشار و دمای مناسب را دارا میباشد. جرم حجمی آن 944 کیلوگرم بر مترمکعب می باشد. بنابراین سپتیک تانک پلی اتیلن علیرغم برخورداری از استحکام بالا، از وزن فوق العاده کمتری نسبت به بتن برخوردار است.

سپتیک تانک پلی اتیلن 3جداره قابلیت تحمل بار ترافیکی را دارا بوده و تا عمق 13.5 متر زیر زمین قابل دفن هستند.در برخی از پروژه ها بدلیل تاکید کارفرما بر تحمل درجه حرارت بالاتر ار 80 درجه سپتیک تانک و مخزن پلی اتیلن 3جداره، نسبت به استفاده از مواد pp  اقدام می نماید که این موضوع باعث انحصار گروه ما در تولید سپتیک تانک پلی اتیلن، سپتیک تانک پلی پروپیلن، سپتیک تانک پلی اتیلن، سپتیک تانک فاضلاب 3جداره بیهوازی گردیده است.
سپتيك اسپيرال HDPE سپتيك اسپيرال HDPE
كاروگيت PE